Proces sušenia, výroby a skladovania našich výrobkov

Proces sušenia reziva na ďalšie spracovanie

Sušenie dreva radíme do kategórie hydrotermických úprav dreva. Účelom sušenia dreva je odstránenie prebytočnej vlhkosti z dreva do okolitého prostredia. Po spílení má drevo vlhkosť okolo 60%. Túto vlhkosť je potrebné znížiť na vlhkosť okolo 12%, ktorá je vhodná na opracovanie a následné používanie vo výrobe.

Výroba drevených produktov

Výroba našich produktov v súčasnej dobe prebieha na niekoľkých moderných zariadeniach a za pomoci ostatnej ťažkej techniky s profesionálnym prístupom našich skúsených pracovníkov s dlhoročnou praxou. Pracujeme iba s kvalitne vysušeným a povrchovo upraveným smrekovým, borovicovým alebo jelšovým drevom. Surovinou na výrobu frézovaných profilov je spravidla stredové rezivo. Pravidelné kontroly v každej fáze výroby, vhodné skladovacie podmienky a v neposlednom rade dôkladné sušenie dreva zaručujú optimálne metódy riadenia kvality.

Prevádzka na komplexné spracovanie drevnej hmoty od porezu guľatiny až po finálny výrobok.

• Dovezené drevo v surovom stave je uskladnené v areáli firmy a následne za pomoci potrebnej ťažkej techniky dopravené na prvotné spracovanie.

• Pripravená guľatina je spracovaná rezaním na rámovej píle (gátry) a na pásovej píle do podoby stolárskeho reziva pre následný proces sušenia.

• Napílené rezivo je uskladnené a pripravené na prevoz do sušiarne. Proces sušenia prebieha v teplovzdušných sušiarňach riadených mikropočítačom. Iba dôkladne vysušené drevo môže byť následne použité na výrobu drevených obkladov a podláh, plotových lát a ostatného sortimentu.

• Dôkladne vysušené rezivo je prevezené do výrobnej haly na následné finálne opracovanie. Výroba našich produktov prebieha na niekoľkých moderných zariadeniach. Štvorhranná fréza umožňuje dokonalé ofrézovanie dosák na požadovanú mieru.

• Po kontrole finálneho výrobku (tatranský a zrubový obklad, dlážkovica a terasové dosky, plotové laty, atď.) sú tieto uskladnené v suchých skladoch, kde čakajú na rozvoz k našim zákazníkom.

Skladovanie hotových produktov

Všetky drevené produkty, ktoré naša spoločnosť ponúka máme skladom a pripravené na predaj a dovoz k našim zákazníkom.